Pro svá štěňata upřednostňuji rodiny, které se zajímají na prvním místě o štěně,  jaké má zdraví, jaké má rodiče, a kde a u koho vyrůstá, než odejde do své nové rodiny.

Netrvám na výstavách, zkouškách a dalším chovu

Nákup štěněte je dlouhodobý závazek a je to rozhodnutí, které ovlivní Váš život po mnoho let.

Zjistěte si informace o labradorech, jak budou v dospělosti velcí, jakou mají povahu- je skvělé se jít podívat na výstavu, či zkoušky, kde se toto krásné plemeno předvádí.

Ptejte se na vše, co Vás zajímá, oslovte i více chovatelů a chtějte vědět více informací. Důležité je i vědět, kterými dědičnými nemocemi mohou trpět a pak ohrozit jeho další život.

Výběr chovatele:

Důležitý je výběr chovatele Vašeho štěněte. Nikdy si nekupujte štěně na ulici, u benzinové pumpy nebo v pet shopu. Žádný slušný chovatel nikdy nedá štěně do výkupu, nebo neprodá štěně překupníkovi-vždy mu záleží na tom, do jaké rodiny jeho štěně půjde. Slušný chovatel se dobře stará o své psy, nemá je po kotcích, věnuje se jim. Testuje je i dědičná onemocnění, aby měl jistotu, že to štěně, které půjde k Vám do rodiny, bude i do budoucna zdravé. Chovatel nikdy nenechá svou fenu rodit samotnou, vždy je s ní, dá matce štěňat maximální možnou péči.

Návštěva u chovatele:

Ptejte se na vše, co Vás zajímá, počítejte s tím, že i já o Vás budu chtít vědět, kdo jste, jak žijete, a jestli jste vhodní pro naše štěně. Ukáži Vám matku štěňat, a i naše všechny ostatní fenky,podíváte se, kde jsou a nebo budou, štěňata.

Máte právo vědět, kde se narodí a bude zpočátku žít Vaše štěně.

Závěr:

Máte vybrané plemeno, již víte vše, co Vás zajímá a nejdůležitější, co je na výběru Vašeho štěněte, je výběr chovatele. Chovatele, který se zajímá o Vaše štěně, i když je ve Vaší rodině, v případě, že se stane nějaký problém, tak Vám ho pomůže řešit. Štěně je investicí na 12 i více let a já jako chovatel dávám maximum do jeho péče, zdraví a socializace.

V případě, že se mnou ve všech bodech souhlasíte, tak pak věřím, že jste ten nejlepší člověk pro mé štěně